Новиот трејлер за продолжението на „Maleficent“

Новиот трејлер за продолжението на „Maleficent“

Фановите на дизниевата бајка „Заспаната убавица“ добија можност да ѕирнат подлабоко во продолжението на „Maleficent“.

Официјалниот трејлер ги следи настаните откако Аурора (Ел Фенинг) ќе добие предлог за брак.

Анџелина Џоли повторно е „господарката на сето зло“, а во актерската екипа се приклучи и легендарната Мишел Фајфер.

„Maleficent: Mistress of Evil“ ќе започне да се прикажува во киносалите од 18 октомври.