Новиот Самсунг Галакси А8 (2018) пристигна во Македонија!

Новиот Самсунг Галакси А8 (2018) пристигна во Македонија!

Компанијата Самсунг Електроникс во декември го најави паметниот уред Галакси А8 (2018) (Galaxy A8 (2018)) – новиот модел како надополнување на Галакси А (Galaxy A) серијата паметни телефони, а од овој месец Галакси А8 (2018) пристигнува и во Македонија! 

 

Самсунг Галакси A8 смартфонот е создаден за Милениумците и нивните истомисленици кои бараат практично, стилско и удобно мобилно искуство, за оние кои уживаат во креирањето на “селфи“ фотографии, во дружењето со пријателите и гледањето филмови или играњето игри користејќи ги своите паметни телефони.

Новиот смартфон Галакси А8 (2018) пристигнува со Двојна Предна Камера (Dual Front Camera), голем “Бесконечен“ (Infinity) Дисплеј и неверојатен дизајн. Со дополнителни секојдневни карактеристики, Галакси А серијата е постилска, попрактична и поудобна за употреба, повеќе од порано.

Креирањето совршени “селфи“ фотографии сега е веќе реалност! Бидете единствените кои на социјалните мрежи ќе прикачат јасна и чиста “селфи“ фотографија со вашите најдобри пријатели, или пак доловете го неверојатниот гол со само еден клик на телефонот преку фотографија со неверојатен квалитет! Самсунг Галакси А8 (2018), (Samsung Galaxy A8 (2018)) со својата 16MP задна камера со фокус од F1.7 и 16MP+8MP ви дозволува да креирате јасни и чисти фотографии од вашето секојдневие. Сакате да направите “селфи“ фотографија со вашите пријатели додека го следите вашиот омилен натпревар? Двојната Предната камера со фокус од F1.9 направена со две одделни камери ќе ви помогне во тоа. Напредната функција “Live Focus“ со ефектот “bokeh“ може да се прилагоди пред и откако ќе се фотографира, а вашите фотографии ќе бидат со висок квалитет.

Posted by Samsung on Wednesday, 17 January 2018

Зачувајте ги сите мигови со снимање на совршено видео со Галакси А8 (2018)! Видео снимките од вашите омилени спортски натпревари со технологијата за стабилизација на видео и дигитални слики (video digital image stabilisation technology – VDis), ќе изгледаат беспрекорно, а а hyperlapse функцијата ќе ви овозможи да креирате, раскажувате и споделувате уште подолги видео клипови.

Доколку сакате телефон кој се карактеризира со добри перформанси и е направен за да трае подолг период, Галакси А8 (2018) е вистинскиот избор за вас!

Сликајте… и уживајте во спортот со Самсунг Галакси А8 (2018)!