Новата пролетна колекција на Tommy Hilfiger, TommyXLewis 2020

Новата пролетна колекција на Tommy Hilfiger, TommyXLewis 2020

Култниот американски бренд Tommy Hilfiger, зачекори во пролетната сезона со нова, урбана колекција TommyXLewis создадена како резултат на соработката на американскиот моден магионичар Томи Хилфигер и Луис Хамилтон, шесткратниот светски шампион во Формула 1 и машкиот заштитен знак на Томи Хилфигер. Одржливите елементи се проникнуваат низ целата колекција, која го слави концептот на „стил за секого“, како и немање границите помеѓу полот, потеклото, возраста и обликот на телото.

Пролетната колекција за мажи TommyXLewis го спојува историското наследство на марката со естетската облека на улиците на Луис, славејќи го иконскиот дизајн како основа на класичен американски стил. Фокусот е ставен на дуксери и панталони во нови, инспиративни кроеви, како и неочекувани детали како што се дво-тонски материјал. Колекцијата е игра со воено-сини и зелени нијанси, со неутрални тонови. Кошулите и кежуал јакните, збогатени со смели неонски бои, се идеални за неформален, урбан изглед.