Новата Мис на светот е Индијка

Новата Мис на светот е Индијка

Manushi Chhillar, 20 годишната убавица од Индија, победи на Мис свет.

Manushi Chhillar е шестата Индијка која е прогласена за Мис на светот, но прва по 2000 година кога најдобра беше Priyanka Chopra, која денес е позната актерка. Таа и честиташе на колешката.

Имаме наследничка. Честитки до Manushi Chhilar на тоа што победи на Мис на светот 2017… цени го тоа и учи, а најважно од се уживај. Браво. – напиша таа на Твитер.

Прва и втора придружничка се Мис Англија Стефани Хил и Мис Мескиско Андреа Меца.