Новак Ѓоковиќ ужива на море во Хрватска

Новак Ѓоковиќ ужива на море во Хрватска

Новак Ѓоковиќ е на заслужен одмор во Хрватска.

Талентираниот тенисер се релаксира со семејството.Со импресивни фотографии од тиркизни води, Новак објави дека летува на хрватското крајбрежје со сопругата Јелена.