Нина Бадриќ е дама со стил

Нина Бадриќ е дама со стил

Хрватската пејачка Нина Бадриќ летото најмногу го помина во работна атмосфера одржувајќи концерти по регионот.

Исто така, Нина го објави и својот видео запис за новата песна „Рекао си“, која имаше одличен „фидбек“ кај публиката.Деновиве, Нина е во Белград каде што се снима шоуто „РТЛ ѕвезди“, каде Бадриќ ќе биде дел од жирито.

Нина е позната по тоа што својата кариера ја градеше без скандали и провокативни фотографии. Многу често може да ја видиме без грам шминка и во опуштено издание.

View this post on Instagram

💙

A post shared by Nina Badric (@badrich) on