Ники Минаж во чизми кои ги носеше ЈК пред месеци дена

Време е за нова модна треска, а овој пат нејзините главни актери се рап ѕвездатана Ники Минаж и поп дивата Јелена Карлеуша.

Пред повеќе од еден месец, Карлеуша се појави на настап во белградскиот клуб Касина во чизми кои беа многу блескави. Тие се чизми на брендот Saint Lauren, за кои таа има издвоено повеќе од 10.000 долари. Тие се со кристали и лесно паѓаат во око.

Исто така е очигледно дека и раперката Ники Минаж има слична вкус како Јелена, а нејзиниот стилист одлучи да ги стави овие чизми во едиторијалот за магазинот Paper, кој го потресе целиот интернет.