Неодоливата британка Били Пајпер

Неодоливата британка Били Пајпер

Убавата Били Пајпер е англиска пејачка, актерка и танчарка, а со својот шарм ги освои објективите на многу фотографи, кои го препознаа и нејзиниот талент да биде модел. Таа е родена во септември во 1982 година.

Денес е најпозната по својата улога во серијата  “Doctor Who”. Исто така, препознатлива е и по улогата во драмата “Secret Diary of a Call Girl” и по хорор серијата “Penny Dreadful”.

Зад себе има оставено два музички поп албуми, мајка е на два деца и разведена е два пати.