Нејмар го напушта ПСЖ?

Нејмар го напушта ПСЖ?

Нејмар во последно време се погласно се зборува дека ќе го напушти тимот на ПСЖ. Дополнително  барем засега шпекулациите ги подгреа и фактот што Бразилецот не беше со екипата на прославата на титулата.

Имено, Дон Балон утрово пласираше навидум сензационална информација кој треба да се земе со голема доза на резерва.

Според информациите Нејмар би можело да го засили тимот на Манчестер Јунајтед и тоа за енормна сума на пари -400 милиони евра.

Сепак Бразилецот има неколку услови, а тоа се. Мурињо да ги купи Хари Кејн од Тотенхем и Самуил Умтити од Барселона. Притоа тимот од Олд Трафорд во своите редови да ги задржи Де Хеа и Пол Погба.