Негувајте ја вашата кожа особено во зима

Негувајте ја вашата кожа особено во зима

Една од најважните работи кои секој маж треба да практикува е да ја негува својата кожа, особено во зимскиот период. Знаеме колку може да биде осетлива кожата во овој период од годината, пред се поради ниските температури и ветрот, па затоа најчесто доаѓа до испукувања и брзо и предвремено стареење.

Со производите за нега на кожата на лицето кај мажите од Panthenol Extra ви гарантираме максимален успех во зачувавање на нејзиниот сјај, еластичност и беспрекорен изглед.

КРЕМА ЗА ЛИЦЕ И ОЧИ – Спречете ја појавата на нови брчки

Panthenol Extra кремата за лице и очи за мажите има длабоко навлажнувачко дејство и ја одложува и спречува појавата на нови брчки со што вашето лице ќе изгледа свежо.

Направена на база на PANTHENOL , RIBOSE ,  ALOE  и  HYALURONIC ACID оваа крема има длабоко навлажнувачки својства со што ја одложува појавата на нови брчки. Хидратантен крем за лице и очи, специјално дизајниран за брчки и црвенило. Поради своите уникатни состојки, обезбедува антиоксидантна заштита и уникатно подмладувачко чувство. Погоден за употреба дури и по бричење.

Како да се користи: нанесувајте секој ден со кружни движења на исчистеното лице и околу очите.

ДЕРМАТОЛОШКИ И ОФТАЛМОЛОШКИ ТЕСТИРАНО. PARABENS FREE.

Купи тука: ЛИНК

AFTER SHAVE BALM – Средство кое помага во намалување на иритациите по бричење на база на ПАНТЕНОЛ, АЛОЕ,  ХИЈАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА кои даваат хидратантно и освежувачко чувство и заштитува од осип по бричењето.

Panthenol Extra MEN After Shave Balm ги смирува иритациите и го намалува црвенилото по бричење. Поради своите состојки, нуди уникатна сензација на моментално олеснување, подмладување и свежина додека длабоко ја навлажнува кожата.

Како да се користи: по бричење нанесете нежно на лицето и вратот.

ДЕРМАТОЛОШКИ ТЕСТИРИАНА НА ОСЕТЛИВА КОЖА

Купи тука – ЛИНК