Наоми Кемпбел и нејзината мајка во најдобро издание досега!

Наоми Кемпбел и нејзината мајка во најдобро издание досега!

На доделувањето на  “British Fashion Awards” легендарната манекенка Наоми Кемпбел и нејзината мајка Валери Морис-Кемпбел ги воодушевија сите присутни со нивниот изглед.

Убавиците од 47 и 65 години покажале дека вешто му пркосат на времето. Валери на Инстаграм објавила фотографија со ќерка ѝ, под која напишала дека се гордее со нејзиниот успех. Мајката на планетарно познатата манекенка им честитала на сите оние кои освоиле награди на престижниот британски моден настан.

Мајката и ќерката кои изгледаат како две сестри заблескале на црвениот тепих во Лондон.

CHIO Media Aachen Night in #Aachen with @lambertz_gruppe wearing this beautiful dress by @dawidtomaszewski 😘 Thank you to @hermann_buehlbecker for always inviting me to one of my favourite events #CHIOAachen2017 #horses #sports #medianight #lambertz #fashion #thankyou

A post shared by Valerie Morris-Campbell (@valeriemorriscampbell) on

Наоми, музата на многу модни дизајнери, докажа дека ги има добрите гени на својата мајка. Покрај стотина убавици кои ја преплавија модната индустрија во последните неколку години, “Црната пантерка” и понатаму останува ненадминлива.Нејзината мајка Валери била танчерка и манекенка. Таткото на Наоми ја напуштил Валери во четвртиот месец од бременоста, со што таа морала сама да ја одгледува својата ќерка. Манекенката се родила во Лондон, но израснала во Рим.

wishing you all a lovely day! lots of love x V #throwbackthursday #photoshoot #germany #fashion #instadaily

A post shared by Valerie Morris-Campbell (@valeriemorriscampbell) on