Наоми Кембел позираше во пустина

Наоми Кембел позираше во пустина

Наоми Кемпбел и во петтата деценија изгледа заводливо. Славната британска манекенка се пофали на „Инстаграм“ дека е во топ-форма и на 49 години, и тоа на многу провокативен начин.

За потребите на британското издание на влијателниот моден магазин „Вог“, Наоми позираше гола во пустина истакнувајќи ги своите атрибути, а пред с’ нозете и задникот.