Најпосакуваниот фустан на првата дама на Франција

Најпосакуваниот фустан на првата дама на Франција

Бриџит Макрон, првата дама на Франција, е позната како стилска и модерна икона. За официјална посета на Индија, таа избра креација која веднаш стана вистински моден хит.

Двобојниот фустан избран од Бриџит е облека која многу лесно и дискретно го трансформира телото.

Шеесет и четири годишната прва дама носеше фустан во бела и темно сина боја. Во оваа комбинација, максималниот ефект во дневната варијанта е постигнат. За вечерните излегувања, се толерира комбинација со црна боја, што дава доза на елеганција.

#brigittemacron #emmanuelmacron #couplepresidentiel #macron #firstlady

A post shared by Brigitte Macron (@brigittemacronfan) on

Овој тип фустан се препорачува за жени кои визуелно сакаат да ја променат нивната фигура.

Преминот од темна во светла боја околу половината со триаголен детали оптички го истенчува тој дел од телото, половината изгледа потенко и попривлечно. Истиот детал визуелно ги зголемува градите, и овој впечаток е подобрен со избирање на бела боја.

Првата дама фустанот го искомбинира со сребрена нараквица, часовник, а беж салонки.