Најдобар и најздрав зачин против холестеролот и притисокот!

Најдобар и најздрав зачин против холестеролот и притисокот!

Мешавината на мед и куркума е позната како „златна“ мешавина, бидејќи куркумата содржи куркумин кој штити од 150 болести, додека за медот и неговите лековити својства се знае одамна.

Направете лек за намалување на висок притисок и холестерол, како иза јакнење на имунитет.

СОСТОЈКИ:

  • 1 лажичка куркума
  • 1 лажичка изрендана кора од лимон
  • 100 гр мед
  • 2 лажички јаболков оцет
  • прстофат бибер

Сè измешајте во сад, па префрлете во стаклено шише. Консумирајте една супена лажица на ден.