Моника Белучи модерна во црвен костум во Париз

Моника Белучи модерна во црвен костум во Париз

Моника Белучи изгледаше занесно на прикажувањето на новата колекција луксузен накит на Картие.

На гламурозниот настан, кој се одржа во музејот Лувр во Париз, 53-годишната актерка се појави во црвен женски костум од есенската колекција на нејзините пријатели Долче и Габана.

Моника позираше и со Бјанка Брандолини која исто така носеше црвена креација.