Моника Белучи е шик дама во Париз

Моника Белучи е шик дама во Париз

Моника Белучи отпатува во Париз за да присуствува на најновата модна недела на која врвните брендови ги презентираа своите колекции висока мода за сезоната пролет/лето 2020.

55-годишната актерка од првиот ред ја проследи ревијата на Александар Воте во француската престолнина.

За оваа пригода, италијанската дива избра елегантен црн костум од Воте.