Моника Белучи е модна дива

Моника Белучи е модна дива

Последната соработка на Моника Белучи е за „Sorbet“.

Во најновиот едиторијал за списанието, 56-годишната филмска ѕвезда мами воздишки во прекрасни креации од врвни модни куќи.

Фотографиите се дело на фотографка Елен фон Унверт, а дел од нив се инспирирани од спотот на Мадона за „Material Girl“.