Модна блогерка во дијамантски фустан

Таа има половина милион следбеници на Instagram. Ариел Карнас е еден од највлијателните модни блогерки, и според нејзиниот статус на свадбата на сестра и, таа го избрала најсветкавиот фустан. И најскапиот.

Блескавите парчиња на блогерката и нејзините пријателки, ги потпиша луксузниот моден бренд Оскар де ла Рента, а со овој стил тие целосно одговорија на модниот предизвик.

Maids in Oscar. ✨

A post shared by Arielle Noa Charnas (@somethingnavy) on