Модата на црвениот тепих на Златен глобус 2020

Модата на црвениот тепих на Златен глобус 2020

Холивудски филмски и телевизиски ѕвезди присуствуваа на церемонијата по повод доделувањето на престижните награди Златен глобус.

Црвениот тепих во Беверли Хилс беше преплавен од дизајнерски креации и скапоцени накити. Од минимализам до екстраваганција, дамите со различни стајлинзи позираа пред фоторепортерите.

Погледнете како изгледаа славните гостинки: