Модата на црвениот тепих на Греми 2019

Модата на црвениот тепих на Греми 2019

За најзначајната вечер за музичката индустрија, ѕвездите се подготвуваа со месеци, но додека едни одушевија, други разочараа со стилскиот избор.

Големо внимание на црвениот тепих привлече Карди Би со винтиџ креација од Тиери Муглер. Аутфитот на 26-годишната раперка очигледно е инспириран од бисер во школка.

Големата шапка која ја носеше Џенифер Лопез во комбинација со фустан од Ралф и Русо наиде на поделени критики. Многумина ја пофалија за смелоста да експериментира, но не беа и малку тие што испратија негативни коментари.

Погледнете ако изгледаа гостинките на свечената манифестација: