Модата на модните награди CFDA 2019

Модата на модните награди CFDA 2019

Манифестацијата по повод доделувањето на наградите на Советот на модни дизајнери на Америка (CFDA) се нарекува и „модни Оскари“, но синоќешната церемонија ни донесе стилски утки, а помалку погодоци.

Џенифер Лопез, која ја освои престижната награда Модна икона, беше облечена во портокалова креација со волуменозно здолниште и кратка блуза од Ралф Лорен со 43.000 кристали.

Наградата за Најдобар дизајнер на женска облека му припадна на Брендон Максвел додека Рик Овенс е Најдобар дизајнер на машка облека. Ешли и Мери-Кејт Олсен беа избрани за Најдобри дизајнерки на модни додатоци.

Погледнете како изгледаа гостинките: