Мишел Обама во жолт фустан и блескави високи чизми од 4.000 долари

Мишел Обама во жолт фустан и блескави високи чизми од 4.000 долари

Мишел Обама моментално активно го промовира својот мемоар „Becoming“, кој ја раскажува нејзината животна приказна.

На последната станица од нејзината промотивна турнеја, поранeшната прва дама на САД ги изненади своите обожаватели со стајлингот.

За настан кадешто беше интервјуирана од Сара Џесика Паркер, 54-годишната сопруга на Барак Обама избра жолт фустан на преклоп од Balenciaga, од под кој ѕиркаа блескави високи чизми од истиот бренд кои чинат 4.000 долари.