Миранда Кер како принцеза на својата венчавка

Миранда Кер како принцеза на својата венчавка

Супермоделот Миранда Кер изгледше како принцеза кога во Мај оваа година се венча со својот избраник Еван.

Миранда и Еван се венчаа во Мај во дворот во нивниот дом во Калифорнија. Својот посебен ден го поминаа со 50 гости, меѓу кој беше и нејзиниот син Флин, кој го доби со својот сопруг од првиот брак, Орландо Блум

Thank you Maria Grazia Chiuri and @dior for creating my dream wedding dress ✨❤️🙏🏻😍t

A post shared by Miranda (@mirandakerr) on

Првоте фотографии од венчавата се поставени во магазинот Вог.

Миранда носеше Диор класична венчаница со долги ракави и бисерни украси со долг вел.

✨❤️✨

A post shared by Miranda (@mirandakerr) on

Убавата манекенка откри дека инспирацијата за венчаницата ја нашла во венчаницата која во 1956 година ја носеше Грејс Кели, а која се смета за една од најубавите венчаници.

Искрено не можев да замислам поубава венчаница. Кога бев мала, баба ми ми рече, Миранда, мажите се многу визуелни. Многу е важно секогаш да изгледаш добро.