„Ми кажуваа дека не сум слаба, нити доволно убава.“ – изјави идната принцеза

„Ми кажуваа дека не сум слаба, нити доволно убава.“ – изјави идната принцеза

Актерката Меган Маркл откри колку и беше тешко да ги направи своите први чекори во кариерата, но исто така и каков вид осуди мораше да истрпи.

Идната принцеза, која ќе се омажи за принцот Хари во мај, откри дека зад нејзината кариера се многу неуспешни аудиции, за време на децениското телевизиско работење.

Во отвореното писмо што таа го напиша за списанието Дарлинг во 2015 година, актерката зборуваше за нејзината борба во оваа индустрија.

Sign up for the presale for my fall capsule collection for @Reitmans! The essential fall uniform I designed for work or play 😘 #MMxReitmans (on sale next week!! http://bit.ly/1qVx66l) #fashion

A post shared by Meghan Markle (@meghanmarkle) on

“Се обидував да ја најдам мојата вредност во индустријата која ве осудува за се што сте, но и она што не сте. Вие не сте доволно слаби, доволно убави и често врз основа на мојата мешана раса”, вели таа искрено.

По бруталната битка во светот на филмот, неа ја забележала директорката на Епл Вебстер, кој вработил актерки за “Војна на ѕвездите” и “Невозможна мисија”.

When it's 430am and you're still shooting… #nightshoots #suits @suits_usa #BTS #learninglinesandfallingasleep

A post shared by Meghan Markle (@meghanmarkle) on