Меси со глас за Роналдо во изборот на ФИФА за најдобар фудблер

Меси со глас за Роналдо во изборот на ФИФА за најдобар фудблер

Еден од најдобрите фудбалери во историјата на фудбалот, Лионел Меси, ја освои наградата за најдобар фудбалер во светот во избор на ФИФА.

Она што е интересно е дека Месо гласаше за својот најголем ривал Кристијано Роналдо, а овој пак не го имаше вметнато во својот избор.

Меси гласал за Мане, Роналдо и Де Јонг. А Роналдо гласовите ги дал за Де Лихт, Де Јонг и Мбапе.