Меланија Трамп во впечатливо палто го пречека чешкиот премиер

Меланија Трамп во впечатливо палто го пречека чешкиот премиер

Доналд и Меланија Трамп ги пречекаа чешкиот премиер Андреј Бабиш и неговата сопруга Моника во Белата куќа.

За официјалната средба, двете дами шармираа во комбинации со впечатливи палта. 48-годишната прва дама на САД носеше зелен мантил од Алекса Чанг, додека 44-годишната Чехинка избра палто од Фенди со крзнени детали на ракавите.