Меланија Трамп во посета на кралицата Елизабета во Бакингемската палата

Меланија Трамп во посета на кралицата Елизабета во Бакингемската палата

Кралицата Елизабета организираше прием за лидерите на НАТО, на кој присуствуваа и Доналд и Меланија Трамп.

Првата дама на САД пристигна во Бакингемската палата во жолто-виолетова комбинација. Палтото со наметка е дело на модната куќа Валентино и чини 4.150 евра додека салонките се со потпис на нејзиниот омилен дизајнер за обувки, Кристијан Лобутин.