Меланија Трамп се појави во капут на Диор вреден 10.000 долари

Меланија Трамп се појави во капут на Диор вреден 10.000 долари

На церемонијата во Белата куќа вчера правата дама на САД , Меланија Трамп се појави во интересен капут од Кристијан Диор.

Капутот на Кристијан Диор во крем боја со геометриски шари привлече големо внимание на церемонијата на која претседателот традиционално им ги поштедуваше животите на две мисирки , традиција во Белата куќа поврзана со Денот на благодарноста.

Коментарите за капутот на Меланија во медиумите и таблоидите беа поделени.

Поголемиот број медиуми излегоа со позитивни коментари на речиси 10.000 долари вредниот капут.