Меланија Трамп мами воздишки во елегантен жолт фустан

Меланија Трамп мами воздишки во елегантен жолт фустан

Меланија Трамп дефинитивно остави силен впечаток уште на првиот ден од четиридневната посета на Велика Британија.

Првата дама на САД одушевуваше со својот моден избор за свеченост во „Blenheim Palace“, местото каде што бил роден Винстон Черчил во Оксфордшир.

Жолтиот фустан доаѓа од модната куќа Џеј Мендел.

Парот беше пречекан на гламурозната свеченост од британската премиерка Тереза Меј и нејзиниот сопруг Филип.