Меланија Трамп и кралицата Летиција на официјална средба во Белата куќа

Меланија Трамп и кралицата Летиција на официјална средба во Белата куќа

Кралот Фелипе и кралицата Летиција беа во официјална посета на Белата куќа каде беа пречекани од Доналд и Меланија Трамп.

47-годишната прва дама на САД изгледаше шармантно во фустан со цветови, додека 45-годишната кралица на Шпанија зрачеше со елеганција во розова креација од Мајкл Корс.