Меланија Трамп феноменална во совршен летен фустан

Меланија Трамп феноменална во совршен летен фустан

Меланија и Доналд Трамп се сретнаа со јапонскиот премиер Шинзо Абе и неговата сопруга Аки во Палм Бич, Флорида.Двајцата лидери ќе одржат повеќе работни средби во ресортот „Мар-а-Лаго“, кој е во сопственост на Трамп.

Додека 55-годишната Аки носеше класичен црн фустан, Меланија се истакна со впечатлива црно-бела креација со риги. Фустанот чини 3.000 долари и е дело на Каролина Ерера. 47-годишната прва дама на САД го надополни својот стајлинг со бели обувки од Кристијан Лобутин.

Image may contain: 2 people, people smiling, people standing and stripes

Image may contain: 2 people, stripes

Image may contain: 2 people, people standing, stripes and outdoor

Image may contain: 3 people, people smiling, people standing