Меланија Трамп е елегантна дама во црн фустан на на Бадник

Меланија Трамп е елегантна дама во црн фустан на на Бадник

Меланија и Доналд Трамп беа домаќини на празнична вечера на Бадник.

Познатиот пар угости пријатели и роднини во приватниот ресорт Мар-а-лаго во Палм Бич, Флорида.

49-годишната Прва дама на САД носеше елегантен црн фустан со блескав детаљ на вратот, како и високи потпетици од нејзиниот омилен дизајнер Кристијан Лобутин.