Меланија и Иванка Трамп воодушевуваат со својата убавина и елеганција во Вашингтон

Меланија и Иванка Трамп воодушевуваат со својата убавина и елеганција во Вашингтон

Првата дама на САД, привлечната косоока Меланија Трамп, привлекуваше погледи во нежна креација во боја на шампањ од Моник Лулие кога заедно со сопругот, Претседателот на САД, Доналд Трамп беа специјални гости на галата во театарот Форд во Вашингтон, во чест на Абрахам Линколн.

ТрампТрампТрампТрампТрамп

На свеченоста присуствуваше и Иванка Трамп со сопругот Џаред Кушнер. „Првата ќерка на САД“ носеше црвено-црна креација од Џеј Мендел.

Пред неколку дена, Иванка беше фотографирана во елегантно издание и кога излегуваше од својот дом.

ТрампТрамп