Мелани Грифит и на 62 години е бомба

Мелани Грифит и на 62 години е бомба

Познатата актерка Мелани Грифит и поранешна сопруга на Антонио Бандерас постави слика на Инстаграм во долна облека што покажа дека годините се само бројка.

Мелани веќе со години работи напорно да ја врати својата линија со вежбање и трчање, а избегнува да јаде јаглехидрати.

Мелани е мајка на три деца – ќерката Дакота (29) со Дон Џонсон (69) и синот Александар (34) со Стивен Бауер (62), а во бракот со Бандерас ја доби ќерката Стела (22) во 1996 година кога и се венчаа.