Меган Маркл во розево со принцот Хари во Лондон

Меган Маркл во розево со принцот Хари во Лондон

Меган Маркл и се врати на розовата боја која ја преферира откако ја доби титулата Војвотка од Сасекс.

36-годишната поранешна актерка се појави во розов мантил-фустан од брендот House of Nonie на изложба посветена на животот на Нелсон Мендела.

На настанот во Лондон, со кој се одбележува 100-годишнината од раѓањето на славниот Нобеловец, присуствуваше и принцот Хари.