Меган Маркл во фустан од Викторија Бекам

Меган Маркл во фустан од Викторија Бекам

Kралско семејство го одбележа Денот на Комонвелтот со повеќе активности, но најзначајна беше службата во Вестминстерската опатија.

Принцот Хари и Меган Маркл присуствуваа на црковната церемонија на која имаше претставници од 53-те земји членки на Комонвелтот.

Славната војвотка од Сасекс избра светол стајлинг кој вклучуваше фустан од Викторија Бекам.