Меган Маркл се враќа во ,,Suits”

Меган Маркл се враќа во ,,Suits”

Меган Маркл стана ѕвезда на екранот со нејзината улога како Рејчел Зејн во адвокатската серија.

Откако стана невестата на принцезата Хари, стана јасно дека нејзината иднина во филмската индустрија е завршена. Во моментов, бринетата е сопруга на кралското лице и го чека своето прво дете. Но, сепак таа повторно има шанса да блесне на малиот екран и тоа за милиони долари.

Продуцентите од NBC Universal се подготвени да ѝ понудат огромна сума на војвотката за да се вклучат во една последна епизода. Тие дури и понудија да донираат седум цифрен хонороар за добротворни цели по нејзин избор.

Се вели дека станува збор за околу 2-6 милиони долари, а самата Меган ќе треба да се појави за две минути додека Рејчел и нејзината бременост ќе влезат во заплетот.

“Снимањата ќе бидат завршени за половина ден. Износот на надоместокот се уште не е категоризиран, преговорите ќе се наскоро “, изјави извор за Daily Star.

Војвотката на Сасекс блесна на екранот во 2010 година како смелата Рејчел Зејн. По свршувачката со принцот Хари, таа го напушти шоуто за да се фокусира на нејзиниот претстоен ангажман како кралско лице.

Последната епизода со нејзиното учество излезе во април, еден месец пред да се омажи за нејзиниот сакан. Нејзината приказна, нејзината хероина, исто така, снајде среќа во рацете на нејзиниот колега Мајк Рос.