Меган Маркл и принцот Хари во Шкотска

Меган Маркл и принцот Хари во Шкотска

Меган Маркл и принцот Хари наидоа на топол пречек во Единбург, Шкотска.

Кралскиот пар, кој ќе стапи во брак во мај, ја искористи можноста да поразговара со неколку од многуте обожаватели пред Единбуршкиот замок.36-годишната поранешна актерка беше облечена во карирано палто од Burberry и црни панталони и ролка.