Меган Маркл и принцот Хари ја најавија својата прва кралска тура

Меган Маркл и принцот Хари ја најавија својата прва кралска тура

Славниот пар кој неодамна се врати од својот меден месец, ја најави нивната кралска тура која вклучува посета на Австралија, Фиџи, Обединетото кралство Тонга и Нов Зеланд.

Најавената посета на Австралија не беше изненадување. Меган, 36, претходно изјави дека ќе го придружува својот сопруг, принцот Хари, 33, на следните Инвиктус игри во Сиднеј.

Посетата на земјите од Комонвелтот е важен чекор за Меган.  Меѓу нејзините кралски обврски е нејзината претстојна прва самостојна јавна должност која ќе ја покаже заедно со кралицата. Во четврток, Меган ќе го придружува монархот во посета на Честер. Сепак, блиски извори на кралското семејство велат дека кралицата, која ги знае потенцијалните стапици, не им го препушта водството на новите членови во кралското семејство.

-Се работи за монархијата. Таа не може да очекува Меган да знае сè, без да и биде покажано како треба, забележа  Ингрид Сјуард, автор на биографијата за кралицата, која беше неодамна објавена.