Меган Маркл постојано се шета во потполно лежерно издание

Меган Маркл постојано се шета во потполно лежерно издание

Меган Маркл за ручекот со директорот за комуникација од Кенсингтонската палата, Кристијан Џоунс, облекла неочекуван лежерен стајлинг.

Иако во изминатата година потрошила вртоглава сума на пари за облека, поточно дури 400.000 фунти, Меган Маркл за разлика од идната британска кралица, Кејт Мидлтон, во ретки прилики своите скапи стајлинзи ги „разбива“ со евтини парчиња облека.

Но, судејќи по тоа дека британските медиуми будно го следат секој нејзин чекор и ја анализираат нејзината гардероба, а медениот месец заврши, сè почесто е соочена со критики, па убавата Американка посегнала по веќе добро пробаната метода на својата јатрва и облекла евтини парчиња облека.

Пред неколку дена во јавноста се појави во капут под кој носеше тоалета од линијата за идни мајки, од познатиот шведски моден бренд, чија цена изнесува околу 2.000 денари.

View this post on Instagram

Mom to be😍 Via @doses_of_style #myfashiondiary

A post shared by my_fashion.diary (@my_fashion.diary) on

Иако подоцна истиот ден заблескала во вечерна тоалета со вртоглава сума од својот добар пријател, дизајнерот Роланд Морет, за деловниот ручек сепак повторно одбрала едно евтино парче.

View this post on Instagram

Meghan was glowing at #royalalberthall to see #cirquedusoleil in a #bluenavy dress. Meghan detém 4 causas : a Arte ( passada pela Rainha para ela ) , a Educação nas Universidades ( fácil acesso e estudo para todos ) , A Inserção das Mulheres no mundo / ambiente de trabalho o que lhe quiserem chamar ( são pequenas instituições que têm como enfoque a reinserção na comunidade através da ajuda mútua ou mesmo reinserção no mundo laboral ) e a dos animais . Enquanto Harry continua com os Invictus Games sob a sua alçada e a saúde mental ( creio que Meghan poderia dedicar se a causas nos países de Terceiro Mundo que lhe são tão queridas ) @martalousil @amaliasantos1953 @mariaduarteartista @mariafangueiro . #duchessofsussex #duchessofsussexlately #princeharry #dukeofsussex #meghanmarkle #katemiddleton #duchessofcambridge #royalfamily #royals ❤❤❤ #pregnancy #followmeplease #illustration #sketches #watercolor #fashionart #fashionillustration #houtecouture #fashionsketches #fashionsketch #meghanmarkle #london #watercolorbrush #watercolorpencils #watercolorartist #follows #news #uk

A post shared by Vanessa Paquete Oficial (@vanessa_paquete) on

Меган пред излегување од ресторанот е фотографирана во фармерки кои на колениците се искинати. Станува збор за модел кој повторно е од линијата за идни мајки, а цената на фармерките изнесува 2.000 денари.

View this post on Instagram

Meghan leaving Chucs Restaurant in Westbourne Grove, Notting Hill😍❤️ I‘m so in love with Meghan‘s Street style and it reminds me a lot of her pre-Duchess days 😍😍❤️ Chics Restaurant is an Italian Restaurant and we all know how much Meghan loves italian food😅🍝She once told Doch that when she‘s travelling she wont miss an opportunity to eat some good Pasta☺️❤️ The man behind Meghan is Christian Jones. In December he became deputy press secretary for The Duke and the Duchess of Sussex AND for the Duke and the Duchess of Cambridge 🙂#duchessofsussex #meghanmarkle #pasta #italianfood #streetstyle #dukeofsussex #babysussex #chicsrestaurant #royalfamily #sussexfamily #royal #uk

A post shared by just a fanpage✨ (@duchessesofuk) on

Покрај подвратените фармерки, носела штикли во безбојна нијанса, лесно врзана коса и голема ташна од лондонски бренд, кој веќе со години го носи. Изгледот го заокружила со темно-син капут, кој ѝ го покрил трудничкиот стомак, и класични златни очила за сонце.