Меган Маркл одбила да носи хулахопки од M&S

Меган Маркл одбила да носи хулахопки од M&S

Меган Маркл одбила да носи хулахопки од M&S, оти биле „ѓубре“, изјави неименуван извор за Sun.

– Пред роденденот на принцот Чарлс во градината на Бекингемската палата, Меган побара хулахопки и ја испрати помошничката да купи еден пар. Помошничката ѝ рече дека ќе отиде до M&S дуќан, но Меган се побуни: „Нема да ме облечете „во ѓубре“, сакам Волфорд, раскажува изворот.

Хулахопките на Волфорд се до шестпати поскапи од оние на M&S.