Меган Маркл и на венчавката ќе ја прекрши традицијата

Меган Маркл и на венчавката ќе ја прекрши традицијата

Само еден месец откако таткото на Меган Маркл изјави дека би сакал да ја испрати најмладата ќерка до олтарот, светските медиуми почнаа да пишуваат дека идната принцеза смислила друг план за нејзиниот голем ден.

Откако Меган се вери со принцот Хари, нејзиниот татко, Томас Маркл, им изјави на новинарите дека ќе има чест да ја испрати неговата ќерка на свадбата закажана за 19 мај во замокот Виндзор.

Сега во медиумите се појавија информации дека една американска актерка сака да отстапи од традицијата и да ја прашува нејзината мајка, Дори Рејланд, да ја испрати кон олтарот.

Откако дознала за нејзиниот однос со приказната за Хари, Меган постојано е гледана во јавноста со Дори, додека со нејзиниот татко никогаш порано не била видена.