Меган Маркл крши традицијата стара 4 децении!

Меган Маркл крши традицијата стара 4 децении!

Изгледа дека Меган Маркл не престанува да ги крши правилата, откако дојде во британското кралско семејство пред малку повеќе од една година.

Последното непишано правило што ќе прекрши се однесува на местото напородувањето: Имено, традицијата налага раѓањето да се одвива во приватната дел на Болницата Св. Богородица во Лондон.

Таму се породени починатата принцезата Дијана и Кејт Мидлтон. Сепак, сопругата на принцот Хари, според британскиот печат, сака повеќе приватно породување, далеку од вниманието на медиумите што го придружува целото доаѓање на “кралските новороденчиња” во светот. Затоа сè сугерира дека бебето Меган Маркл и принцот Хари ќе дојде на свет во болница, недалеку од нивниот нов дом во Виндзор, во болницата Фромли Парк, основана во 1973 година. Ова ќе ја наруши традицијата на повеќе од четири децении.

Сè укажува дека Меган ќе се породи на крајот од овој месец. Таа се повлече од јавниот живот пред две недели, иако беше видена како шета по улиците на Лондон со нејзиниот сопруг Хари.

Раѓањето на кралското бебе ќе биде објавено преку официјален извештај од палатата Бакингем, каде ќе се открие полот од бебето, датумот и времето на раѓање и здравјето на новороденото и мајката. Името на бебето ќе биде објавено неколку дена по раѓањето.

Меган, исто така, ќе ги прекрши правилата во врска со мајчинското отсуство: Имено, Војвотката ќе има 6 месеци отсуство, за разлика од Кејт која имаше само 3 месеци породилно отсуство за секое од трите раѓања што ги имаше.