Меган Маркл како тинејџерка ја отпеа Santa Baby

На YouTube се појави снимка од Меган Маркл која датира од 1998 година.

Војвотка од Сасакса, тогаш 17годишна тинејџерка, пее божиќен дует со својата пријателка, актерката Натали Фримен.

Бројните обожаватели ги пофалија вокалните способности на Меган.