Меган Маркл е повторно бремена

Меган Маркл е повторно бремена

Седум месеци откако го роди своето прво дете, Меган Маркл е повторно бремена и чека девојче.

Гласините за тоа започнаа откако Меган на почетокот од месецов е снимена во јавност како се држи за стомак, а бидејќи тоа го правеше постојано додека беше бремена со синот Арчи, јавноста заклучи дека тоа може да значи само едно.

Според пишувањето на магазинот ОК!, Меган е трудна околу 4 месеци и чека девојче.

Странските медиуми тврдат дека британската кралица веста ја дочекала со воодушевување и е пресреќна што кралското семејство ќе биде побогато за нов член.

„Отсекогаш велеа дека би сакале да имаат две деца со мала разлика во годините. Кога Меган дозна дека го чека второ дете, само неколку месеци откако го роди Арчи, таа и Хари беа вон себе од среќа. Хари веќе го одбра името Дајана, по неговата покојна мајка. Меган сосема се сложи со тоа бидејќи знае колку му значеше мајката“, изјавил анонимен извор близок на кралското семејство.