Меган Маркл доживеала абортус!?

Меган Маркл доживеала абортус!?

Меган Маркл откри за „Њујорк Тајмс“ дека доживеала абортус и тоа баш кога се преселила во САД.

Меган изјавила дека го изгубила своето второ дете откако почувствувала „остар грч“ во стомакот, додека во јули ја менувала пелената на нејзиниот син Арчи.

Од Палатата за магазинот изјавиле дека абортусот на Меган е нејзина лична работа.