Марсијал заминува бесплатно од Манчестер Јунајтед?

Марсијал заминува бесплатно од Манчестер Јунајтед?

Антони Марсијал би можел да си замине бесплатно од Манчестер Јунајтед ако клубот продолжи да води инает со него и да не го продаде.

Неговиот договор со ѓаволите истекува на крајот од идната сезона иако во него има клаузула за продолжување на уште една година ако двете страни се согласни. Најзаинтересиран за него е Јувентус, но калчолигашот не сака да плати 70 милиони евра, па можеби ќе почека до идното лето кога ќе може без отштета да го донесе напаѓачот во своите редови.

Јувентус е познат по тоа што добро ги следи договорите на фудбалерите и знае без отштета да ги донесе кај себе. Последен таков случај е оној со Емре Џан кој веќе го договори својот трансфер од Ливерпул.