Марк Џејкобс се омажи со Чарли

Марк Џејкобс се омажи со Чарли

Марк Џејкобс и Чарли Дефранческо стапија во брак на церемонија во Њујорк. 

Парот го изговори судбоноското „ДА“ на свеченост на која присуствуваа бројни славни личности. 55-годишниот дизајнер го запроси 37-годишниот партнер пред точно една година во ресторан за брза храна, па поради тоа и на свадбената прослава се служеа бургери и друг вид на брза храна.