Манчестер Сити се спаси со гол во судиското продолжение

Манчестер Сити се спаси со гол во судиското продолжение

Манчестер Сити се спаси со гол во судиското продолжение.

Сега во полуфиналето од Лига купот на Англија. Во првиот меч против Бристол, Манчестер Сити победи со 2-1 благодарение на голот на Серхио Агуеро во 92. минута. Вторпат за само четири дена Сити дојде до победа со пресврт откако во саботата на идентичен начин, но со 4-1 го совлада Ватфорд во третото коло од ФА Купот.

Бристол водеше по првиот дел со голот на Рид, а во вториот погодија Де Брујне и Агуеро. Реваншот се игра на 23 јануари во Бристол каде најголемото изненадување во Лига купот оваа сезона има можност за уште една сензација.