Манчестер Јунајтед има ново засилување

Манчестер Јунајтед има ново засилување

 Манчестер Јунајтед има нов фудбалер во своите редови.

Амад Диало Траоре е новиот фудбалер кој ги напушти Аталанта уште во октомври, а сега тоа е официјализирано. Аталанта ќе добие 21.000.000 евра, со дополнителни 20.000.000 евра преку бонуси.

Фудбалерот  има 18 години и потпиша договор до 2025 година и ќе игра на позицијата десно крило.